Ruszyły policyjne działania "Sierpniowy weekend 2019" - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ruszyły policyjne działania "Sierpniowy weekend 2019"

Data publikacji 14.08.2019

Już od dzisiaj ruszyły policyjne działania „Sierpniowy weekend 2019”, które potrwają do 18 sierpnia. Wykorzystując sprzyjającą aurę, jak również trwający okres urlopowy część z nas postanowi wyjechać z miasta na upragniony relaks. Nad bezpieczeństwem na naszych drogach czuwać będą patrole policyjne, w szczególności ruchu drogowego. Na akwenach działać będą policyjni wodniacy.

Przed nami kolejny długi weekend. Dla wschowskich policjantów jest to czas wzmożonych działań. Na drogach powiatu wschowskiego pojawi się więcej patroli. Mundurowi kontrolami obejmą krajową „12-tkę”, drogi powiatowe, gminne. Stan bezpieczeństwa monitorowany również będzie w centrach miast, osiedlach, terenach przywodnych.

Wschowska drogówka bacznie przyglądać się będzie zachowaniom wszystkich uczestników ruchu drogowego. Prowadzone od godzin porannych krajowe działania „Prędkość” mają na celu wychwycenie kierowców przekraczających dozwolone prędkości w szczególności w obszarach zabudowanych. Pomocny w działaniach będzie videorejestrator, który wyeliminować ma potencjalnych sprawców zdarzeń drogowych. Badanie trzeźwości, reakcja na wszelkiego rodzaju wykroczenia drogowe to wachlarz działań wschowskiej drogówki.

Patrole policyjne czuwać będą nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym szczególnie w miejscowościach turystycznych.
Podczas działań funkcjonariusze zwrócą też uwagę na: wykroczenia popełniane przez kierujących wobec pieszych, stany techniczne pojazdów,  stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci. Uwadze wschowskiej drogówki nie umkną kierowcy motocykli, motorowerów i czterokołowców, mając na uwadze zagrożenia związane z trwającym w pełni sezonem motocyklowym.

Wschowscy policjanci podejmować będą te wszystkie działania w trosce o bezpieczeństwo. Jednakże, ważne jest aby każdy uczestnik ruchu drogowego również pamiętał o swoim bezpieczeństwie zarówno pod kątem przygotowania się do podróży, jak i sprawdzenia,  przygotowania naszego środka lokomocji.

Zadbajmy o to, aby długi weekend sierpniowy był spokojny i przede wszystkim bezpieczny.


opr. kom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa