Bezpieczeństwo feriowiczów priorytetem mundurowych - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczeństwo feriowiczów priorytetem mundurowych

Data publikacji 10.01.2019

Już od poniedziałku w naszym województwie rozpoczną się wymarzone przez najmłodszych ferie zimowe. Aby były one bezpieczne policjanci, strażnicy miejscy, strażacy realizują jak co roku działania profilaktyczne ukierunkowane na szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Podczas spotkań w szkołach poruszają kwestie szeroko rozumianego bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku.

Od 14 stycznia do 27 stycznia ruszają zimowe wakacje w kolejnych województwach kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim, świętokrzyskim, wielkopolskim.

Ferie zimowe to czas odpoczynku i beztroskiej zabawy dla najmłodszych. Nie wolno nam jednak zapominać, iż szczególnie w tym okresie dzieci narażone są na szereg niebezpieczeństw. Dlatego też jak co roku przed feriami wschowscy policjanci spotykają się z dziećmi uczulając je na czyhające na nie niebezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku.

Podczas spotkań mundurowi przypominają dzieciom m.in. o tym jak można bezpiecznie spędzać czas wolny zarówno w domu, mieście, jak i podczas zorganizowanych wyjazdów. Tematami o których nie możemy zapominać są: bezpieczeństwo w sieci, numery alarmowe, jak również aspekty z zakresu ruchu drogowego m.in. prawidłowe korzystanie z przejść dla pieszych i elementy odblaskowe.

Do działań prewencyjnych przyłączają się jak co roku strażnicy miejscy, strażacy. 

 

opr.

podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa