Sprawdź autokar przed wyjazdem - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawdź autokar przed wyjazdem

Data publikacji 08.01.2019

Od poniedziałku w województwie lubuskim ruszają ferie zimowe. Przez dwa tygodnie dzieci i młodzież korzystać będą z różnych form wypoczynku. Nie zabraknie wyjazdów zorganizowanych na kolonie, jak również wyjazdów jednodniowych do kina, na basen, place zabaw. Chcąc być pewnym, że bezpiecznie dotrą do celu wschowscy policjanci ruchu drogowego zachęcają do zgłoszenia autokaru do kontroli.

W okresie ferii w sposób szczególny będziemy czuwać nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży podczas wyjazdów na zimowiska, jednodniowe wycieczki oraz powrotów z miejsc wypoczynku.

Zachęcamy do zgłaszania autokarów wycieczkowych do kontroli przed podróżą. Aby zgłosić taką kontrolę należy zadzwonić do oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji we Wschowie pod nr 65 540 82 11 lub do Wydziału Prewencji wschowskiej Policji pod nr 65 540 82 20.

Wcześniejsze zgłoszenie weryfikacji pojazdu oraz kierowcy usprawni pracę wschowskiej drogówki i nie narazi najmłodszych na kilkuminutowe oczekiwanie na wyjazd. Specjaliści ruchu drogowego zjawią się we wskazanym przez zgłaszającego miejscu.

W razie braku wcześniejszego zgłoszenia kontrola autokaru możliwa będzie na zatoczce autobusowej przed Komendą Powiatową Policji we Wschowie.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo nasze i naszych pociech jest najważniejsze. Zgłosić autokar do kontroli może każdy rodzic, nie tylko organizator.

 

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa