Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Święta Bożego Narodzenia, Sylwester 2018 przebiegły spokojnie w powiecie wschowskim

Data publikacji 02.01.2019

Jak co roku okres poprzedzający Boże Narodzenie, jak i powitanie nowego roku jest czasem wzmożonych działań policyjnych. Patrole policyjne na drogach, w centrach handlowych, w centrach miast, targowiskach ściśle wpisane są do policyjnego kalendarza. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo osób przygotowujących się do świąt, osób podróżujących po drogach całego kraju, jak również osób spędzających świąteczną przerwę w domowym zaciszu. Podsumowując działania trwające od 21 grudnia 2018 roku do 2 stycznia br. śmiało można stwierdzić, że w powiecie wschowskim było bezpiecznie.

W miniony poniedziałek żegnaliśmy 2018 rok, jednocześnie witając nowy 2019. Kilka dni wcześniej spotykaliśmy się w gronie najbliższych przy wigilijnym stole. W trosce o bezpieczeństwo wschowscy mundurowi w okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia podejmowali działania ukierunkowane na kontrole miejsc gromadzenia się osób, kontrole sklepów i centrów  handlowych, kontrole punktów sprzedaży karpia i choinek. Policjanci ruchu drogowego podejmowali działania na drogach w celu wyeliminowania kierowców bagatelizujących obowiązujące przepisy ruchu drogowego.

Dzięki temu w okresie od 21 grudnia 2018 roku do 2 stycznia br. na drogach powiatu wschowskiego nie doszło do poważnych zdarzeń drogowych, jedynie 28 grudnia 2018 roku na ulicy Daszyńskiego kierujący osobowym BMW doprowadził do czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka osobowym peugeotem w wyniku którego ucierpiał kierowca peugeota. Odnotowano w tym okresie jedynie 9 kolizji drogowych.  Wyeliminowano 3 kierowców, którzy wsiedli „za kółko” po wcześniejszym spożywaniu alkoholu. Tak było w przypadku sylwestrowych kierowców. 31 grudnia 2018 roku w godzinach popołudniowych patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli 50 - letniego mieszkańca gminy Wschowa, którego badanie wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. Kolejni dwaj kierowcy zatrzymali zostali 1 stycznia br. Tuż po godzinie 7.00 patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli 20 – latka, który znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Dużo wyższy wynik osiągnął obywatel Gruzji, którego badanie trzeźwości wykazało prawie 2 promile.

Wschowscy policjanci Wydziału Prewencji w tym szczególnym czasie  interweniowali w 183 przypadkach, z czego 33 interwencje to zgłoszenia domowe. 11 osób trafiło do policyjnego aresztu, z czego 6 osób do wytrzeźwienia.

Kontrole sprzedaży punktów z materiałami pirotechnicznymi pozwoliły ujawnić sprzedaż niebezpiecznych przedmiotów osobom małoletnim.

Podsumowując minione 12 dni pod kątem policyjnych statystyk można uznać zakończenie roku 2018 i rozpoczęcie nowego 2019 roku jako spokojne.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa