Spotkanie wigilijne - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie wigilijne

Data publikacji 21.12.2018

Wczoraj (20 grudnia) policjanci i pracownicy cywilni wschowskiej Komendy Powiatowej Policji oraz zaproszeni goście zgromadzili się przy wigilijnym stole, dzieląc się opłatkiem oraz składając życzenia świąteczne i noworoczne.

W atmosferę Narodzenia Pańskiego jako najważniejszego wydarzenia tych świąt wprowadziła nas policjantka odczytując wiersz „Przy Wigilijnym stole” Jana Kasprowicza.

Radość z tego, że się narodził Syn Boży, jest większa niż cierpienie” przytoczonym cytatem słów Jana Pawła II Komendant Powiatowy Policji we Wschowie insp. Tomasz Kłosowski rozpoczął swoje przemówienie. Podziękował policjantom za dotychczasową pracę i trud jaki włożyli i wkładają w służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców miasta i powiatu. Podkreślił, że pomimo pędu codziennego życia okres świąteczno – noworoczny stanowi okazję do spotkań przede wszystkim rodzinnych, ale także spotkań policjantów, pracowników Policji i zaproszonych gości. Komendant podkreślił, jak ważny dla Polski był mijający rok, rok 100 lecia odzyskania niepodległości. Zacytował słowa marszałka Józefa Piłsudzkiego - „Polska będzie wielka albo nie będzie jej wcale”. Powiedział „My policjanci i pracownicy powiatu wschowskiego włączyliśmy się w wielkie świętowanie. Jednym z naszych działań była prowadzona na przestrzeni ostatniego roku akcja 100 litrów krwi na 100 lecie odzyskania niepodległości. Zebraliśmy 50 litrów krwi. To nasz wkład i upamiętnienie tych, którzy ginęli za niepodległość naszej ojczyzny!”. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz zbliżającego się Nowego Roku 2019 życzył zdrowych i spokojnych świąt. Na zakończenie wystąpienia powiedział „Niech nasz patron Policji św. Michał Archanioł strzeże nas w służbie w 2019 r. tak samo dobrze jak w bieżącym roku”.

Podinsp. Sławomir Kostiuszko przewodniczący Zarządu Województwa NSZZP woj. lubuskiego wręczył medale okolicznościowe naszym „Partnerom” za bezinteresowne wspieranie naszych przedsięwzięć, a także odznaczył i uhonorował kilkanaście osób Medalem Krzyża Niepodległości.

Wiele serdecznych słów skierował także do policjantów, pracowników policji i przybyłych gości
o. Maciej Kapelan wschowskiej
Policji.

Życzenia policjantom i pracownikom Policji złożyli także Pani Małgorzata Gośniowska - Kola Radna Sejmiku Województwa Lubuskiego oraz Starosta Powiatu Wschowskiego Pan Andrzej Bielawski. Swoją obecności zaszczycili nas przedstawiciele władz samorządowych, instytucji i służb współpracujących z Policją.

Wyjątkowymi gośćmi tej uroczystości byli wychowankowie Domu Dziecka we Wschowie wraz z Panią Dyrektor Barbarą Tlałka.

W spotkaniu opłatkowym nie zbrakło również pięknych kolęd w wykonaniu Pana Zbigniewa Iłowskiego.


 

opr.

sierż. szt. Wioleta Dąbska

KPP Wschowa