Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przedszkolaki z Osowej Sieni zwycięzcami Turnieju „BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK”

Data publikacji 08.11.2018

16 drużyn przedszkolnych z całego powiatu wschowskiego stanęło do rywalizacji w finale III już Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie pn.” BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK”. Po przeprowadzonych sześciu etapach wyłoniono zwycięzców. Na podium stanęli reprezentanci Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Osowej Sieni, na 2 miejscu Przedszkola Nr 3 ze Wschowy i Przedszkola Nr 5 ze Wschowy.

W minioną środę (07 listopada) w Niepublicznym Przedszkolu Sióstr Salezjanek we Wschowie odbył się III już Finał Powiatowego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie „BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK”. W turnieju rywalizowało 16 najlepszych drużyn z całego powiatu wschowskiego. Ideą dzielnego współzawodnictwa naszych maluchów było sprawdzenie wiedzy na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa połączone ze świetną zabawą.

Każda z drużyn śmiało podchodziła do wszystkich konkurencji. Były zadania praktyczne dotyczące znajomości przepisów ruchu drogowego, bezpiecznego zachowania się na drodze, prawidłowego przechodzenia przez przejście dla pieszych, znajomość znaków drogowych. W trakcie sześciu konkurencji - zadań praktycznych i quizu wiedzy najmłodsi prezentowali swoje umiejętności i trzeźwość umysłu w rozwiązywaniu niebezpiecznych sytuacji mogących pojawić się. Dzięki zaangażowaniu opiekunów grup, przy wsparciu mundurowych najmłodsi dzielili się swoją wiedzą i umiejętnościami. W turnieju uczestniczyło 47 przedszkolaków.

Dzięki uprzejmości gospodarza wczorajszego Turnieju dla najmłodszych przygotowany został poczęstunek.

Po przeprowadzonych konkurencjach zostały wyłonione drużyny zwycięskie, które z rąk Komendanta Powiatowego Policji we Wschowie insp. Tomasza Kłosowskiego, przedstawicieli wschowskiego magistratu otrzymały dyplomy za zajęcie I i dwóch II miejsc, jak również bardzo atrakcyjne nagrody.

- I miejsce zajęła drużyna z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Osowej Sieni,

- dwa II miejsca zajęli reprezentanci Samorządowego Przedszkola Nr 3 we Wschowie oraz Samorządowego Przedszkola Nr 5 we Wschowie.

Nagrody, jak i upominki dla każdego małego uczestnika turnieju ufundowane zostały przez władze samorządowe gmin Wschowa, Sława, Szlichtyngowa, za co bardzo dziękujemy.

 

opr.

podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa