Policyjne podsumowanie akcji „ZNICZ” w powiecie wschowskim - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne podsumowanie akcji „ZNICZ” w powiecie wschowskim

Data publikacji 05.11.2018

Co roku policyjne statystyki wykazują, że podróże na uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada należą do najniebezpieczniejszych. Wschowscy mundurowi zaangażowanych do akcji „Znicz” w ciągu minionych pięciu dni dbało o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby swoich najbliższych.

Policyjne działania „ZNICZ 2018” rozpoczęły się znacznie wcześniej policyjnymi kontrolami w rejonach cmentarzy. Policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi odwiedzali nekropolie po to, a by zaaferowane porządkowaniem grobów osoby czuły się bezpiecznie.  Wschowska drogówka monitorowała drogi powiatu wschowskiego, w szczególności krajową 12 - tkę przebiegającą przez nasz powiat.

W dniu Wszystkich Świętych, nie tylko dopisała aura, ale także frekwencja osób, które zjawiły się na wschowskich i sławskich nekropoliach, aby wspomnieć i zapalić znicze na grobach najbliższych.

Policjanci dbali o płynności jazdy w okolicach wschowskich nekropolii, zwracali uwagę na pozostawione pojazdy bezpośrednio przy przejściach dla pieszych, auta zaparkowane w miejscach niedozwolonych, za znakami zakazu wjazdu. Monitorowali również parkingi samochodowe. Podejmowane działania porządkowe miały na celu zminimalizowanie nerwów pozostałych kierowców oraz zadbanie przy tak dużym natężeniu ruchu o ład na drogach i w rejonach cmentarzy, tak aby każdy mógł spokojnie zaparkować i udać się w odwiedziny.

Wzmożone działania wschowskich policjantów skierowane były na liczne kontrole. Mundurowi badali trzeźwość kierowców, bacznie przyglądali się stanom technicznym pojazdów oraz uprawnieniom kierowców. Konsekwentni byli wobec kierowców, którzy jechali bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa