Wypadki z udziałem rowerzystki i pieszej - uważajmy na drogach! - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadki z udziałem rowerzystki i pieszej - uważajmy na drogach!

Data publikacji 05.11.2018

Wschowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadków drogowych, do których doszło minionego weekendu. Rowerzystka i piesza z poważnymi obrażeniami ciała trafiły do szpitala. Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach z uwagi na pogarszające się warunki atmosferyczne. Pieszym przypominamy o obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym po zmierzchu.

W miniony weekend w powiecie wschowskim doszło do dwóch wypadków drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. 3 listopada tuż po godzinie 9.00 na trasie Tylewice - Łysiny  33 - letni mieszkaniec gminy Wschowa na skrzyżowaniu ulic, gdzie obowiązywał zakaz wyprzedzania, postanowił wyprzedzić jadące przed nim pojazdy. Lekkomyślny 33 - latek potrącił prawidłowo skręcającą w drogę podporządkowaną rowerzystkę, która pojawiła się przed wyprzedzanymi samochodami. 60 - latka z poważnymi obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 60 - latka doznała ran tłuczonych głowy oraz wstrząśnienia mózgu.

4 listopada tuż przed godziną 20.00 pomiędzy Krzepielowem, a Starym Strączem w gminie Sława doszło do kolejnego potrącenia. Tym razem, jak wynika za wstępnych ustaleń, kierujący osobowym Volkswagenem nie zachował należytej ostrożności podczas omijania pieszej, idącej niewłaściwą stroną jezdni poza obszarem zabudowanym. 60 - latka nie posiadała żadnych elementów odblaskowych. Rower, który prowadziła nie miał żadnych urządzeń świetlnych. Kobieta doznała poważnych obrażeń ciała - pęknięcia śledziony, urazu kręgosłupa lędźwiowego.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach – kierowcom - noga z „gazu”.

Pieszym przypominamy, że Każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących”. Wielu pieszych stosuje się do tych przepisów, niestety zdarzają się osoby, które w dalszym ciągu narażają swoje życie.

 

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa