Policyjne działania „Znicz 2018” - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne działania „Znicz 2018”

Data publikacji 30.10.2018

Już wkrótce Dzień Wszystkich Świętych, to czas wzmożonego ruchu na drogach w całym kraju, a w szczególności w rejonach cmentarzy. Wschowscy policjanci w tym wyjątkowym czasie prowadzą wzmożone działania prewencyjne „Znicz 2018”, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa osobom podróżującym na cmentarze. Mundurowi prowadzą od 26 października br. działania wyprzedzające, polegające na częstszych kontrolach w rejonach cmentarzy.

W ramach akcji „Znicz 2018”, która trwać będzie do 5 listopada br. mundurowi w całym powiecie wschowskim czuwać będą w rejonach cmentarzy, szczególnym nadzorem objęte zostaną drogi dojazdowe do cmentarzy. Policjanci pionów prewencji, ruchu drogowego oraz kryminalnego monitorować będą okolice cmentarzy parafialnych i nekropolii miejskich. Służyć będą pomocą i radą w kwestii zaparkowania i pozostawienia pojazdów w miejscach bezpiecznych i nie utrudniającym ruchu pozostałym kierowcom.

Wschowska drogówka podejmie wzmożone działania mające bezpośredni wpływ na stan bezpieczeństwa na drogach powiatu wschowskiego,  mierząc prędkości nadjeżdżających pojazdów, badając trzeźwość kierowców, sprawdzając prawidłowość przewożenia pasażerów, w szczególności dzieci. Od minionego  piątku (26 października) na terenie powiatu wschowskiego prowadzone są działania wyprzedzające polegające na częstszych kontrolach w rejonach cmentarzy.

Dzisiaj (30 października) wschowska drogówka prowadzi równolegle działania kontrole pod nazwą „przejście dla pieszych” mające na celu dyscyplinowanie przede wszystkim kierowców, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

 

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa