Seniorze bądź bezpieczny - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Seniorze bądź bezpieczny

Data publikacji 29.10.2018

Jak nie paść ofiarą oszustów, naciągaczy, jak zabezpieczyć mieszkanie oraz jak skutecznie poprawić swoje bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania?, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w ruchu drogowym? - to tematy przewodnie spotkania, które odbyło się w ubiegłym tygodniu w Szlichtyngowej.

Jednym z głównych zadań Policji jest zapewnienie bezpiecznego i spokojnego życia osobom starszym.  Organizowane cyklicznie spotkania przez wschowską Policję mają na celu zwrócenie uwagi seniorów na zagrożenia, które czyhają na nich ze strony naciągaczy. Wachlarz poruszanych tematów w minionym tygodniu z grupą seniorów w Szlichtyngowej był bardzo szeroki: oszustwa metodami na wnuczka, policjanta, Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, jak również realizacja założeń programu „Dzielnicowy bliżej nas”.  Mundurowi przypominali również o prawidłowym zabezpieczeniu mieszkań, domów, przedmiotów wartościowych. Poruszono kwestię bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania. Omówione zostały zasady działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, opierając je na realnych przykładach.

Bezpieczny senior w ruchu drogowym to kolejne zagadnienie, które zostało omówione w trakcie spotkania. Jak korzystać z przejść dla pieszych, jakich zachowań należy unikać, czego nie należy robić? jak być widocznym?...

Na zakończenie poruszono aktualny temat, a mianowicie zabezpieczenie przedmiotów, torebek itp. podczas prac porządkowych na cmentarzach w związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa