Miniony weekend w powiecie wschowskim, ruszyły działania „Znicz 2018” - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Miniony weekend w powiecie wschowskim, ruszyły działania „Znicz 2018”

Data publikacji 29.10.2018

Miniony jesienny weekend w powiecie wschowskim z całą pewnością można uznać za spokojny pod kątem zdarzeń kryminalnym, natomiast bogaty w aspekcie ruchu drogowego. Trwające działania „Znicz 2018”, wzmożone kontrole drogowe, monitoring w rejonach wschowskich nekropolii wykazują, że nadal trafiają się kierowcy lekceważący obowiązujące przepisy.

Pogarszające się warunki atmosferyczne na drogach, wzmożony ruch w rejonach cmentarzy z uwagi na zbliżające się Święto Zmarłych wymagają obecności policyjnych patroli, w szczególności ruchu drogowego. Aby akcja „Znicz 2018” przebiegła pomyślnie mundurowi w ubiegły tygodniu sprawdzali prawidłowość oznakowania miejsc dojazdu do cmentarzy jak również oświetlenie.  

W wyniku przeprowadzonych weekendowych kontroli trzeźwości wyeliminowano trzech nietrzeźwych kierowców. Sobotniej nocy w Sławie uwagę mundurowych zwrócił rowerzysta. 24 –letni głogowianin poruszał się na rowerze mając prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie. Niedzielnego poranka (28 października)  policjanci ruchu drogowego w okolicach wschowskich Nowych Ogrodów zatrzymali do kontroli kolejnego rowerzystę. 57-latek wydmuchał ponad promil alkoholu.  Niespełna pół godziny później w tym samym rejonie mundurowi zatrzymali do kontroli kierowcę osobowego opla. 62-latek wsiadł za kółko mając 0,7 promila alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialny kierowca stracił prawo jazdy.

W sobotni poranek doszło do kolizji drogowej na jednym ze wschowskich rond. Kierujący 65-letni mieszkaniec Głogowa nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, pomylił zjazdy na rondzie i uderzył w bariery energochłonne.

Intensywne kontrole trzeźwości kierowców, pomiary prędkości, kontrole stanów technicznych pojazdów, monitoring w rejonach przejść dla pieszych to jedynie namiastka działań podejmowanych przez policjantów, w szczególności ruchu drogowego. Wzmożone działania prewencyjno - kontrole „Znicz 2018” prowadzone będą do 5 listopada 2018 roku.

Pamiętajmy o bezpiecznej jeździe i uwzględnieniu panujących na drogach warunków atmosferycznych.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa