Sławscy uczniowie ślubowali na sztandar szkoły - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sławscy uczniowie ślubowali na sztandar szkoły

Data publikacji 26.10.2018

W środę (24 października) w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Patrona Szkoły. W tym wyjątkowym dniu w gronie sławskich włodarzy, przedstawicieli służb mundurowych, rodziców, zaproszonych gości uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.

W minioną środę (24 października) w Zespole Szkół Ponadgimnazjamnych w Sławie cała społeczność szkolna, zaproszeni goście, przedstawiciele służb mundurowych, rodzice uczestniczyli w uroczystej akademii z okazji Dnia Patrona Szkoły - Dezyderego Chłapowskiego.  Po wysłuchaniu przygotowanej przez uczniów ciekawej historii na temat życia patrona szkoły uczniowie rywalizowali o tytuł najlepszego znawcy życiorysu polskiego generała.

Rywalizacja między uczestnikami konkursu była niezwykle zacięta. Wykazali się oni bardzo dużą wiedzą i opanowaniem. Ostatecznie:

pierwsze miejsce zajął      Paweł Bajon z klasy 1 BS B

drugie miejsce zajęła        Karolina Drewło z klasy 1 TL

trzecie miejsce zajął         Daniel Borowicki z klasy 1 TL

W trakcie akademii uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. W ramach porozumienia o współpracy zawartego pomiędzy placówką oświatową a wschowska Policją w tym szczególnym dniu nie zabrakło przedstawicieli Policji.

Na zakończenie akademii nastąpiło oficjalne otwarcie nowej pracowni logistycznej, która służyć będzie jako narzędzie wykorzystywane w edukacji młodzieży Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie.

Powstała ona ze środków pochodzących z realizowanego przez szkołę projektu unijnego - "Modernizacja kształcenia zawodowego w gminie Sława".

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa