„Trójkąt bezpieczeństwa” na wschowskich drogach - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Trójkąt bezpieczeństwa” na wschowskich drogach

Data publikacji 11.10.2018

Bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego jest priorytetem pracy Policji. Wschowscy policjanci wsparci funkcjonariuszami z nowosolskiej i zielonogórskiej drogówki realizowali działania „Trójkąt bezpieczeństwa”, którego wachlarz podejmowanych działań kontrolnych był bardzo szeroki. Wszystko w trosce o nasze bezpieczeństwo!

Wachlarz działań kontrolnych przewidywał reakcję na kierowców przekraczających dozwoloną prędkość w szczególności w obszarach zabudowanych, okolicach placówek szkolnych. Nieprawidłowe wyprzedzanie, jak również niewłaściwe przejeżdżanie przejść dla pieszych.  Tak było w przypadku 31-letniego kierowcy volkswagena, który jak wynika z relacji świadków jadąc ulicą Wolsztyńską w kierunku ulicy Kamiennej podjął manewr wyprzedzania na oznakowanym skrzyżowaniu i uderzył w osobowego opla, którego kierująca skręcała w lewo w ulicę Nowy Rynek. Na szczęście kierującej i jej 4 letniej córce nic się nie stało. Sprawa nieodpowiedzialnego kierowcy trafi do sądu.

W trakcie wzmożonych działań mundurowi badali trzeźwości kierowców, obowiązek stosowania pasów bezpieczeństwa, jak również sposobów przewożenia pasażerów, w szczególności małoletnich. Policjanci nie stosowali ulg wobec kierowców, których pojazdy były w fatalnych stanach technicznych, co bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo.

W trosce o niechronionych uczestników ruchu drogowego kontrole prowadzone były również po zmierzchu na trasach, gdzie piesi mogli poruszać się pomiędzy miejscowościami.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa