Policjanci z wizytami u przedszkolaków - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z wizytami u przedszkolaków

Data publikacji 08.10.2018

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych wschowscy i sławscy policjanci odwiedzają wszystkie grupy przedszkolne w powiecie wschowskim. Cykl spotkań obejmuje dyskusje na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Nie brakuje pokazów praktycznych, pokazów sprzętu policyjnego, jak również rozmów o konieczności noszenia elementów odblaskowych.

W ostatnim tygodniu wschowscy i sławscy policjanci odwiedzili grupy przedszkolaków z Przedszkola nr 5 we Wschowie, Przedszkola nr 1 We Wschowie, Przedszkola Sióstr Salezjanek, Przedszkola „Promyk” w Sławie oraz oddziału przedszkolnego w Starym Strączu.  Działania mundurowych ukierunkowane są na szeroko rozumianą profilaktykę dotyczącą bezpieczeństwa najmłodszych. W trakcie wizyt maluchy mają możliwość zapoznania się ze sprzętem policyjnym, jak również podczas ćwiczeń instruktażowych śmiało dzielą się z policjantami nabytą wiedzą i swoim doświadczeniem. Specjaliści ruchu drogowego podczas spotkań podkreślają istotę noszenia elementów odblaskowych.

Takie spotkania mają przygotować drużyny przedszkolaków do kolejnych eliminacji powiatowego turnieju wiedzy o bezpieczeństwie pod nazwą „Bezpieczny Przedszkolak”.

 

 

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa