Potrącony 10 - latek trafił do szpitala - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącony 10 - latek trafił do szpitala

Data publikacji 02.10.2018

Wczoraj (01 października) we Wschowie na krajowej „12” w wyniku potrącenia przez osobówkę poważnych obrażeń ciała doznał 10 - latek. Badając okoliczności tego zdarzenia apelujemy o rozsądek i rozwagę na drodze.

Zmieniająca się aura, pogarszające się warunki atmosferyczne nie sprzyjają kierowcom.  Wczoraj (01 października) tuż po godz. 14.00 we Wschowie na drodze krajowej nr 12 doszło do potrącenia 10- letniego chłopca. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 10 - latek chciał przejść na drugą stronę drogi w miejscu niedozwolonym. Nadjeżdżający kierowca samochodu ciężarowego zatrzymał się chcąc go przepuścić. Chłopiec wszedł na jezdnię prowadząc rower. Przechodząc na drugą stronę drogi został niezauważony przez nadjeżdżająca z naprzeciwka kierującą osobowym audi w wyniku czego został potrącony. Dziecko przetransportowane zostało pogotowiem lotniczym do zielonogórskiego szpitala. Z ustaleń wynika, że doznało złamania kości miednicy oraz złamanie gałęzi górnej kości łonowej prawej.

Kierująca audi 37- letnia mieszkanka  powiatu gostyńskiego była trzeźwa.

Obecnie trwając czynności mające na celu wyjaśnić szczegółowo okoliczności tego zdarzenia.

Policja apeluje o rozsądek i podejmowanie rozważnych decyzji na drogach.  Biorąc pod uwagę pogarszające się z dnia na dzień warunki atmosferyczne zachowujmy szczególną ostrożność.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa