„Zanim spróbujesz” - dopalacze, narkotyki, alkohol… - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Zanim spróbujesz” - dopalacze, narkotyki, alkohol…

Data publikacji 21.09.2018

Zjawiska uzależnień jak donoszą media nasilają się i dotykają coraz młodsze grupy wiekowe. Inicjowanie oraz organizowanie programów prewencyjnych poświęconych zapobieganiu przestępczości i patologiom są istotnym ogniwem w walce z uzależnieniami. „ Zanim spróbujesz” to nazwa powiatowego programu prewencyjnego, obejmującego tzw. „grupy największego ryzyka”. Walka z dopalaczami to priorytet Policji.

„Zanim spróbujesz” to nowy program profilaktyczny skierowany przede wszystkim do młodzież powiatu wschowskiego. W szczególności obejmujący swoim zasięgiem ostatnie klasy gimnazjum. Realizowany przez wschowskich mundurowych program prewencyjny poświęcony jest zapobieganiu przestępczości i patologiom. Tematyka dopalaczy, narkotyków, środków odurzających, uzależnień traktowana jest przez Policję priorytetowo. Program skierowany jest do starszych grup wiekowych, by uchronić je przed zgubnymi skutkami jednej z największych plag współczesnego społeczeństwa, jakim są dopalacze.

Kolejnymi działaniami profilaktycznymi wschowscy i sławscy policjanci obejmują grupy przedszkolne. Tematami przewodnimi spotkania, które zainicjowało cykl spotkań były „Bezpieczeństwo na drodze” oraz „bezpieczeństwo podczas kontaktu ze zwierzętami”.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa