Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczeństwo na wschowskich drogach = eliminowanie nietrzeźwych kierowców

Data publikacji 10.09.2018

Bezpieczeństwo kierowców i pasażerów to główny cel działań policjantów Wydziału Prewencji, którzy minionego weekendu czuwali nad bezpieczeństwem w powiecie wschowskim. Dzięki ich czujności udało się wyeliminować z naszych dróg czterech nieodpowiedzialnych kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kółko w stanie nietrzeźwości i po użyciu narkotyków.

Bezpieczeństwo na drogach powiatu wschowskiego to główne cele  wschowskich, sławskich mundurowych, którzy prowadzą wzmożone działania kontrole na drogach powiatu wschowskiego. Wszystko po to, aby nie doszło do poważnych zdarzeń drogowych. Przeprowadzone w miniony weekend kontrole trzeźwości pozwoliły na „wyłapanie”  lekkomyślnych nietrzeźwych kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kółko pomimo promili, które mieli w organizmie.

Jako pierwszy został zatrzymany 39-letni kierowca volkswagena, który został poddany kontroli trzeźwości w Dębowej Łęce piątkowej nocy. Przeprowadzone przez wschowskich mundurowych badanie trzeźwości wykazało prawie 0,6 promila alkoholu we krwi. Nie był to weekendowy rekordzista. Prawie 2,5 promila osiągnął zatrzymany przez sławski patrol policji 33 - letni mieszkaniec Trzebiechowa, który późnym popołudniem jechał „wężykiem” w Lubiatowie. Dwie godziny później ten sam patrol policji w miejscowości Radzyń zwrócił uwagę na jadący z przeciwnego kierunku ruchu pojazd iveco, który poruszał się z dużą prędkością. Kierowca ciężarówki na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg, wjechał na chodnik i uderzył przodem auta w betonowy słup linii energetycznej oraz ogrodzenie posesji. Policjanci zauważyli, że przez przednią, wybitą szybę wyskoczył kierowca, który na widok policjantów zaczął uciekać. Po chwili był już w rękach sławskich mundurowych. Jak się okazało 22 - latek miał 2,5 promila alkoholu we krwi.

Czwartym kierowcą, który stracił prawo jazdy minionego weekendu był 23 - letni mieszkaniec powiatu grodziskiego. W przypadku tego kierowcy seata pozytywny wynik wykazał tester narkotykowy.

O dalszym losie nieodpowiedzialnych weekendowych kierowców zadecyduje teraz sąd.

 

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa