Czujny kierowca zatrzymał nietrzeźwego motorowerzystę - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Czujny kierowca zatrzymał nietrzeźwego motorowerzystę

Data publikacji 06.09.2018

Dzięki wzorowej postawie mieszkańca Wschowy zatrzymany został 47-letni pijany motorowerzysta. Lekkomyślny 47-latek mając ponad 2,5 promila alkoholu we krwi jechał nocą drogą wojewódzką 278. Zatrzymany został w Tylewicach. Godna naśladowania postawa kierowcy auta zapobiegła mogącej pojawić się ludzkiej tragedii.

Wczorajszej nocy (5 września) koło godziny 23.00 dyżurny wschowskiej Policji otrzymał informację, o tym, że w Tylewicach oddalonych kilka kilometrów od Wschowy kierowca samochodu osobowego zatrzymał pijanego motorowerzystę. Z relacji zgłaszającego wynikało, że poruszając się drogą wojewódzką nr 278 zauważył jadącego przed nim motorowerzystę. Zachowanie kierującego jednośladem od razu wzbudziło podejrzenia kierowcy osobówki co do jego trzeźwości. Nieodpowiedzialny motorowerzysta miał problemy z utrzymaniem równowagi na motorowerze i jechał „wężykiem”. Kierowca osobówki po zatrzymaniu lekkomyślnego motorowerzysty potwierdził powód jego zachowania na drodze.  Uniemożliwił mu dalszą jazdę i zaalarmował policję.  Przybyły na miejsce patrol policji zatrzymał 47-latka, który nie mógł utrzymać się na nogach i nie miał siły aby postawić swój środek transportu. Mężczyzna został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji we Wschowie, gdzie przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu we krwi.

Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnego kierowcy zajmie się sąd.

Dzięki odwadze i wzorowej postawie obywatelskiej mieszkańca mieszkańca Wschowy, kolejny nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu.

 

opr.

podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa