Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Aby bezpiecznie dotrzeć do i ze szkoły – priorytety wschowskiej drogówki

Data publikacji 06.09.2018

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego wschowscy policjanci, w szczególności ruchu drogowego swoim monitoringiem obejmują rejony szkolne. Z rana czuwają nad płynnością ruchu i bezpieczeństwem przychodzących, przyjeżdżających do placówek dzieci, popołudniu nadzorują ich powroty do domów. Wszystko po to, aby czuły się bezpiecznie. Pamiętać należy, że dzieci są jedną z najbardziej zagrożonych grup uczestników ruchu drogowego.

„Bezpieczna droga do szkoły” to hasło przewodnie prowadzonej od kilkunastu lat kampanii prewencyjnej mundurowych w całym kraju.  Wschowscy policjanci starają się przygotować młode pokolenia do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym i kształtować zdrowe nawyki poruszania się po drogach, chodnikach tak, aby unikały zagrożenia i nie powodowały ich swoim zachowaniem. W godzinach rannych patrolować będą drogi prowadzące do szkół i czuwać będą nad płynnością ruchu. Popołudniu monitoringiem obejmować będą bezpieczny powrót ze szkoły. Policjanci od września pojawiać się będą w poszczególnych grupach wiekowych od przedszkola po szkoły średnie. Uczestniczyć będą wspólnie z wychowawcami w edukacji komunikacyjnej. Przygotowanie młodego pokolenia do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym jest jednym z najważniejszych zadań mundurowych, szkoły i rodziców. Rzadko które dziecko potrafi przewidzieć skutki swojego zachowania. Dzieci nie umieją ocenić prędkości jadącego samochodu, ani nie wiedzą, że nie może on natychmiast zatrzymać się w miejscu. Duża rola w edukacji komunikacyjnej leży po stronie rodziców, których nieprawidłowe zachowanie na drodze wychwytywane jest przez wschowskich mundurowych.

Pamiętajmy o bezpieczeństwie naszych najmłodszych niechronionych uczestników ruchu drogowego, jak również o elementach odblaskowych dla nich, dzięki którym są widoczni.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa