BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY ! - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY !

Data publikacji 03.09.2018

3 września wschowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” rozdali pierwszoklasistom ufundowane przez włodarzy gminy Wschowa, Sława i Szlichtyngowa kamizelki odblaskowe.

Tradycją już jest zainicjowane przez Komendanta Powiatowego Policji we Wschowie insp. Tomasza Kłosowskiego wręczanie wszystkim pierwszoklasistom w powiecie, z okazji rozpoczęcia roku szkolnego elementów odblaskowych. Również w tym roku podczas akcji, której celem jest propagowanie bezpiecznego zachowania na drodze, funkcjonariusze wschowskiej i sławskiej policji wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej rozdali prawie 400  kamizelek odblaskowych. Policjanci przeprowadzili prelekcje z uczniami pierwszych klas, w czasie których przypomnieli  m.in. zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.

W ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczna droga do szkoły” od kilku dni policjanci sprawdzali drogi i ulice pod kątem prawidłowości ustawienia i stanu technicznego znaków drogowych oraz urządzeń ostrzegawczo - zabezpieczających w rejonach szkół. Począwszy od dzisiejszego dnia w rejonie szkół i przedszkoli zwiększy się liczba policjantów, którzy zadbają o bezpieczeństwo uczniów zmierzających do szkoły. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracać będą na wykroczenia popełniane przez kierowców w pobliżu szkół. Wschowska drogówka kontrolować będzie gimbusy przywożące i odwożące dzieci ze szkół. Policjanci w trakcie roku szkolnego odwiedzać będą uczniów szkół podstawowych rozmawiając z nimi na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

DRODZY RODZICE !

Przypominamy, że nie każdy pierwszoklasista może być samodzielnym uczestnikiem ruchu drogowego. Zgodnie z art. 43 Ustawy prawo o ruchu drogowym, dziecko do 7 roku życia może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby co najmniej 10-letniej (nie dotyczy to strefy zamieszkania i drogi przeznaczonej wyłącznie dla pieszych). Bardzo ważnym czynnikiem zwiększającym bezpieczeństwo w ruchu drogowym, jest noszenie elementów odblaskowych. Rodzice, którzy zawożą dzieci do szkoły powinni też pamiętać o obowiązku przewożenia ich w fotelikach ochronnych lub specjalnych siedziskach. Dziecko pod szkołą należy wysadzać z samochodu od strony chodnika lub pobocza, nie zaś od strony jezdni.