Policjanci odwiedzają miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odwiedzają miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży

Data publikacji 09.08.2018

Wakacje to czas szczególny. W tym okresie rodzicie chcąc uprzyjemnić czas swoi pociechom kierują je na różnego rodzaju formy wypoczynku. Spotkanie z letnią przygodą na terenie Lgnia rozpoczęły grupy z Pleszewa oraz ZHP z Wrocławia. Z dziećmi, młodzieżą oraz organizatorami letniego wypoczynku spotkali się mundurowi.

Monitoring miejsc wypoczywających dzieci i młodzieży na terenie powiatu wschowskiego odbywa się co roku i w kalendarz wakacyjnych kontroli wpisał się już na dobre.  Ze wszystkim grupami odwiedzającymi nasz przyjeziorny teren od początku wakacji spotykają się policjanci wspólnie ze strażakami i strażnikami miejskimi. W miniony weekend policjanci wizytowali w bazie Hufca Powiatu Trzebnickiego w Lginiu, gdzie spotkali się z grupą ponad 50-cio osobową. Bezpieczeństwo było tematem przewodnim. Dzieci i młodzież aktywnie uczestniczyła w dyskusji, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami.

Kolejną grupą z którymi spotkali się mundurowi były drużyna Pleszewskiego Stowarzyszenia Piłki Siatkowej „Libero”, która również odwiedziła Lgiń.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa