Akweny pod lupą policyjnych wodniaków - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Akweny pod lupą policyjnych wodniaków

Data publikacji 09.08.2018

Sezon letni w pełni, fale upałów powodują, że coraz więcej osób korzysta z wypoczynku na wschowskich plażach. Dla policyjnych wodniaków jest to czas wytężonej pracy. Podejmowany przez mundurowych szeroki wachlarz działań ma uchronić przez mogącymi pojawić się ludzkimi tragediami.

Z policyjnych statystyk wynika, że od początku lipca br. w polskich akwenach utonęły 124 osoby. Najczęstszymi okolicznościami wypadków utonięć  były:

- kąpiele w miejscach niestrzeżonych, lecz nie zabronionych,

- nieostrożność podczas przebywania nad wodą,

- kąpiele w miejscach zabronionych,

- nieostrożność w czasie łowienia ryb.

Należałoby również wskazać, że w niektórych przypadkach spożywany alkohol bezpośrednio przyczynił się do ludzkiej tragedii.

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” to działania priorytetowe wschowskich policyjnych wodniaków, którzy intensywnie monitorują stan bezpieczeństwa na naszych jeziorach w Lginiu i Sławie. Policyjne patrole w szczególności zintensyfikowane kontrole prowadzą w weekendy, kiedy to nasze plaże oblegane są przez osoby pragnące się schłodzić, turystów wypoczywających na łodziach, jachtach, jak również amatorów wędkowania.  Policyjni wodniacy w trakcie służb przyglądają się w jaki sposób korzystamy ze sprzętu wodnego, czy nasze zachowanie nie wpływa bezpośrednio na bezpieczeństwo nasze i pozostałych osób znajdujących się w pobliżu. Eliminowane są i będą osoby nietrzeźwe korzystające ze sprzętu wodnego.  Monitoring linii brzegowych, dzikich kąpielisk, parkingów nadzorowany jest przez  partole rowerowe.

 „Lato w rytmie Disco”, „Dni Sławy”, wybory Miss Sławskiej Plaży to imprezy które odbyły się na sławskiej plaży, objęte były również monitoringiem mundurowych. Działania na wodach, wzmożone kontrole zakończą się wraz z finałem sezonu letniego.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa