Skontrolowali miejsce wypoczynku, znaleźli marihuanę - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Skontrolowali miejsce wypoczynku, znaleźli marihuanę

Data publikacji 16.07.2018

Prewencyjne spotkania i nadzór nad miejscami letniego wypoczynku dzieci i młodzieży to priorytety pracy lubuskich mundurowych podczas wakacji. Wschowscy policjanci w miniony weekend zatrzymali 21-letniego mieszkańca województwa kujawsko-pomorskiego, który w plecaku miał kilka gramów marihuany. Mężczyzna przyjechał z grupą młodzieży na letni wypoczynek w okolice Wschowy.

Lipiec i sierpień to czas letniego wypoczynku dzieci i młodzieży. O bezpieczne wakacje dbają wschowscy policjanci, którzy odwiedzają zorganizowane grupy. To nie tylko prewencyjne spotkania dotyczące bezpiecznych zachowań nad wodą. Policjanci zwracają także uwagę na zagrożenia związane z alkoholem czy narkotykami.

Policjanci reagują na zgłoszenia, które dotyczą miejsc wypoczynku dzieci i młodzieży. Tak było w przypadku sobotniej (14 lipca), nocnej informacji, w efekcie której patrol wschowskiej Policji zatrzymał 21-latka. Młody mężczyzna przyjechał na wypoczynek z województwa kujawsko-pomorskiego i przywiózł w plecaku kilka gramów marihuany.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. W trakcie prowadzonych czynności przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa