Zatrzymany sprawca włamań - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca włamań

Data publikacji 12.07.2018

Sławscy kryminalni ustalili personalia sprawcy dwóch włamań, które miały miejsce w ostatnim czasie na terenie Sławy. 36 - latek wykorzystując sprzyjające przestępczym procederom okoliczności w pierwszej kolejności włamał się do automatu zręcznościowego na terenie ośrodka wypoczynkowego. Kolejnym wytypowanym miejscem 36 - latka był budynek szkolny, skąd po wybiciu szyby wyniósł wartościowe przedmioty.

Dyżurny wschowskiej Policji we wtorek (10 lipca) otrzymał zgłoszenie o włamaniu do automatu zręcznościowego stojącego na terenie ośrodka wypoczynkowego w Sławie. Z relacji właściciela wynikało, że sprawca uszkodził automat i zabrał  z niego pieniądze, zabawki, kupon uprawniający do odbioru drogiej perfumy w jednej z perfumerii. Następnego dnia (11 lipca) kolejne zgłoszenie dotyczyło włamania do budynku szkolnego w Sławie. Z relacji zgłaszającego wynikało, że sprawca wybił szybę, a następnie splądrował pomieszczenia sali sportowej. W tym przypadku łupem padły radioodtwarzacz CD, stopery, puchary, medale, zegarek męski, kurtka, klucze do pozostałych pomieszczeń na kwotę 1 tys. złotych.

Zaangażowani w sprawę sławscy kryminalni badając pojawiające się wątki w  sprawach wytypowali sprawcę. Jak się okazało włamań dokonał 36 - letni mieszkaniec gminy Sława, u którego w trakcie przeszukania mundurowi znaleźli większość przedmiotów pochodzących z kradzieży. Część skradzionych przedmiotów trafiła już do rąk prawowitych właścicieli.

Teraz 36 - latkowi grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa