Policyjne podsumowanie lipcowego weekendu - było bezpiecznie - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne podsumowanie lipcowego weekendu - było bezpiecznie

Data publikacji 09.07.2018

Miniony weekend w powiecie wschowskim obfitował w szereg imprez, które odbyły się we Wschowie i Sławie. Nad bezpieczeństwem mieszkańców, jak i odwiedzających nas gości czuwali na drogach, wodach lubuscy policjanci. Wzmożone kontrole, działania prewencyjne pozwalają na stwierdzenie, że było spokojnie i bezpiecznie.

Zatrzymane na najbliższe 3 miesiące prawo jazdy za prędkości 124 km/h na ograniczającej 50—tce w terenie zabudowanym 32-letniej mieszkance powiatu górowskiego. Zatrzymane prawo jazdy 35-letniej kierującej z powiatu zgorzeleckiego, u której badanie trzeźwości wykazało 0,6 promila alkoholu we krwi. Mandat karny 2 tys. złotych jaki otrzymał 43-letni mieszkaniec powiatu wolsztyńskiego za przyczepiony magnes do impulsatora skrzyni biegów mający na celu powodować błędne zapisy tachografu to efekty pracy lubuskich policjantów ruchu drogowego. Intensywne działania na drogach powiatu wschowskiego spowodowały, że większość kierujących widząc obecność patroli policji ściągała nogę z pedału gazu.  Dzięki temu nie doszło do poważnych zdarzeń drogowych. Liczne kontrole trzeźwości, kontrole sposobu przewożenia pasażerów w szczególności dzieci, obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa  powodują, że większość kierowców przestrzega obowiązujące przepisy ruchu drogowego, co wpływa na stan bezpieczeństwa na naszych drogach.

W miniony piątek (06 lipca) na wschowskim rynku odbyła się  impreza muzyczna „Lato przed ratuszem” na której nie zabrakło policjantów prewencji, którzy czuwali nad bezpieczeństwem w mieście. W sobotę natomiast na terenie Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku odbyła się impreza masowa ”Powitanie lata w rytmie disco”. Impreza muzyczna ściągnęła przed sceną nie tylko turystów wypoczywających nad naszym Jeziorem Sławskim, ale również mieszkańców całego powiatu wschowskiego. Na lądzie bezpieczeństwa pilnowali policjanci, strażnicy miejscy i OSP, natomiast na wodzie policyjni wodniacy.  Policyjni wodniacy badali trzeźwości osób korzystających ze sprzętu wodnego. Wszystkie podejmowane policyjne działania ukierunkowane są na jeden cel a mianowicie na szeroko rozumiane bezpieczeństwo.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa