Osiem zarzutów za oferty sprzedaży prawo jazdy on-line - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Osiem zarzutów za oferty sprzedaży prawo jazdy on-line

Data publikacji 04.07.2018

Ponad 15 tys. złotych uzyskał 24-letni mieszkaniec powiatu wschowskiego, który zamieścił na portalu internetowym ogłoszenie dotyczące pomocy w uzyskaniu prawa jazdy różnych kategorii. Z jego propozycji w ciągu zaledwie 5 miesięcy skorzystało osiem osób, które wpłacały na jego konto bankowe niemałe kwoty. Wschowscy policjanci pracujący nad tą sprawą przedstawili 8 zarzutów oszustwa.

Zespół do Zwalczania Przestępczości Gospodarczej Wydziału Kryminalnego wschowskiej Policji w ramach współpracy z rzeszowskim Wydziałem do walki z Cybeprzestępczością otrzymał informację, że na jednym z portali internetowych pojawiło się ogłoszenie z którego wynikało, że osoby zainteresowane nabyciem uprawnień do kierowania różnych kategorii bez konieczności zdawania egzaminu mogą kupić prawo jazdy. Oferta przewidywała również wpis nielegalnego prawa jazdy do rejestru CEPiK, jak również odbiór plastikowego dokumentu we właściwym wydziale komunikacji, jak określono w ogłoszeniu „wszystko od A do Z, szybko i dyskretnie”.

W ogłoszeniu zawarta była również kwota jaką należało uiścić na wskazane w korespondencji smsowej konto. Z zabezpieczonych w sprawie dokumentów, historii bankowej wynikało, że były to kwoty od 430 do 3 tys. złotych. W ciągu zaledwie pięciu miesięcy 24-letni mieszkaniec powiatu wschowskiego uzyskał ponad 15 tys. złotych.  Wschowscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej dotarli do ośmiu osób, które dokonały transakcji na wskazane konto, a nie uzyskały prawa jazdy.

24 - latek w tracie składania wyjaśnień przyznał się do przedstawionych mu zarzutów.

Za przestępstwo oszustwa grozi kara podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Przypominamy, że nie ma możliwości kupna legalnego prawa jazdy w internecie bez zdawania egzaminów!

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa