Wspólne policyjne kontrole ze starostwem i sanepidem - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólne policyjne kontrole ze starostwem i sanepidem

Data publikacji 03.07.2018

Wschowscy policjanci ruchu drogowego wspólnie z przedstawicielami Starostwa Powiatowego we Wschowie, Sanepidem i Powiatowym Inspektoratem Weterynaryjnym od godzin porannych (03 lipca) prowadzili działania kontrole na sławskich drogach pod kątem przewozu produktów żywnościowych.

Dzisiejsze wspólne działania kontrole zainicjowane przez Wydział Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego we Wschowie prowadzone są cyklicznie i opierają się na kontroli środków transportu, którymi przewożone są: mięso,  przetwory mięsne, produkty spożywcze i żywe zwierzęta.

Każda ze służb prowadziła działania kontrole wynikające z jej zakresu. W trakcie dzisiejszej kontroli trafili się kierowcy, którzy transportowali produkty żywnościowe w sposób niewłaściwy. Tak było w przypadku kierowcy, który przewoził pieczywo do jednego z pobliskich punktów gastronomicznych na fotelu i wycieraczce auta.

Wschowska drogówka podczas kontroli  zatrzymała dwa dowody rejestracyjne z uwagi na fatalne stany techniczne pojazdów. W trakcie kolejnej kontroli mundurowi ujawnili przyczepiony magnes do impulsatora skrzyni biegów mający na celu powodować błędne zapisy tachografu. 48- letni kierowca ukarany został mandatem 2 tys. złotych.

Podczas wspólnych działań skontrolowano przede wszystkim:

- stany techniczne pojazdów, trzeźwość kierowców,

- wszelką dokumentację sanitarną, odzież ochronną, stan sanitarnych samochodów i skrzyń ładunkowych, kulturę przewozu,

- dokumenty handlowe głównie nakierowane na dobrostan przewożonych zwierząt, ilość przewożonych zwierząt w skrzyniach ładunkowych.

Z uwagi na sezon letni, wysokie temperatury wspólne działania będą prowadzone częściej.  

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa