Sezon letni w pełni – policyjni wodniacy dbają o bezpieczeństwo - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sezon letni w pełni – policyjni wodniacy dbają o bezpieczeństwo

Data publikacji 11.06.2018

Sezon letni w pełni. Dla policyjnych wodniaków będzie to czas wytężonej pracy. Działania na wodach zakończą się dopiero wraz z zakończeniem wakacji. Linie brzegowe, dzikie plaże będą pod stałą kontrolą patroli rowerowych. Bezpieczeństwo mieszkańców powiatu wschowskiego, jak i turystów stanowią priorytet wschowskiej Policji.

„Sezon letni 2018”, „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” to hasła przewodnie podejmowanych działań prewencyjnych przez wschowskich i sławskich mundurowych. Plaże w Lginiu i Sławie jak co roku ściągają setki turystów pragnących wypocząć nad naszymi jeziorami. Aby było bezpiecznie wschowscy i sławscy wodniacy rozpoczęli monitoring naszych wód. Kontrole na wodach zakończą się wraz z końcem lata.

Z danych statystycznych wynika, że w ubiegłym sezonie w Polsce odnotowano 471 utonięć, od kwietnia 2018 roku - 122 utonięcia. Informacje te utwierdzają w przekonaniu, że kontrole kąpielisk, kontrole osób korzystających z wodnych form wypoczynku są konieczne.

Policyjni wodniacy w trakcie służb przyglądać się będą w jaki sposób korzystamy ze sprzętu wodnego, czy nasze zachowanie nie wpływa bezpośrednio na bezpieczeństwo nasze i pozostałych osób znajdujących się w pobliżu. Eliminowane będą osoby nietrzeźwe korzystające ze sprzętu wodnego.  Monitoring linii brzegowych, dzikich kąpielisk, parkingów nadzorować będą partole rowerowe.

Pamiętajmy  o parkowaniu pojazdów w miejscach wyznaczonych, nie blokujmy dojazdu do plaż służbom ratowniczym dla których w razie zgłoszenia każda minuta jest na wagę złota.

Wraz z zakończeniem roku szkolnego wschowscy mundurowi, strażnicy miejscy ruszą z kontrolami miejsc wypoczynku gdzie przebywać będą dzieci i młodzież w  ramach kolonii i obozów.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa