Wypadki na quadach - apelujemy o ostrożność - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadki na quadach - apelujemy o ostrożność

Data publikacji 11.06.2018

Wczoraj (10 czerwca) z obrażeniami ciała do szpitala trafili 15 - letni kierowca i 17 - letni pasażer quada, którzy doprowadzili do zderzenia z wozem strażackim na łuku drogi polnej. Do wypadku doszło w Łupicy w gminie Sława, w trakcie odbywającego się festynu. Z uwagi na trwający sezon letni apelujemy do użytkowników quadów, w szczególności do rodziców, by zadbali o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.

W okresie wakacyjnym na naszych drogach odnotowujemy zdarzenia drogowe z udziałem quadów.   Pojazdy te poruszają się często niezgodnie z elementarnymi zasadami bezpieczeństwa. Tak było w przypadku wczorajszego wypadku drogowego w miejscowości Łupice, w gminie Sława. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący quadem 15 - latek jadąc z nadmierną prędkością na łuki drogi polnej zderzył się z wozem strażackim.  W wyniku zderzenia 15 - latek i 17 - letni pasażer z  obrażeniami ciała przetransportowani zostali do szpitali. Kierowca czterokołowca doznał złamania kości udowej prawej, odmy płucnej i urazu głowy, natomiast pasażer złamania kości piszczeli.

Nie było to jedynie zdarzenie drogowego tego dnia z udziałem quada. Tuż po godzinie 16.00 we Wschowie kierujący czterokołowcem 66 - letni mieszkaniec gminy Wschowa najechał na tył jadącego przed nim samochodu osobowego, który zatrzymał się z uwagi na to, że jadący przed nim kierowca wykonywał manewr skrętu w ul. Kolejową. Na szczęście kierowca quada nie odniósł poważnych obrażeń.

Apelujemy do wszystkich użytkowników quadów, jak również skuterów i jednośladów o rozsądek i właściwe korzystanie z tego rodzaju środków transportu.  Natomiast rodziców o zachowanie szczególnego nadzoru nad swoimi pociechami podczas  poruszania się tymi  pojazdami.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa