Licealiści z wizytą we wschowskiej komendzie Policji - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Licealiści z wizytą we wschowskiej komendzie Policji

Data publikacji 06.06.2018

Dzisiaj (06 czerwca) wschowską jednostkę Policji odwiedziła grupa licealistów I LO we Wschowie. I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji we Wschowie przybliżył młodzieży aspekty pracy w Policji. Poza zajęciami profilaktycznymi licealiści mogli zwiedzić siedzibę wschowskiej Policji.

Wstąp w szeregi lubuskiej Policji” to główne założenie dzisiejszego spotkania z grupą młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącego we Wschowie. podinsp. Marek Halota przybliżył gościom specyfikę naszego zawodu, zachęcając do wstąpienia w przyszłości w nasze szeregi. Przekonując, że praca w Policji wiąże się z wykonywaniem obowiązków i zadań w sytuacjach trudnych, niebezpiecznych, niejednokrotnie ekstremalnych. Jednak satysfakcja niesienia pomocy osobom, które zostały dotknięte przestępstwem, bądź innym nieszczęśliwym zdarzeniem losowym jest ogromna.

W drugiej części spotkania młodzież wysłuchała prelekcji dotyczącej uzależnień w szczególności od alkoholu, narkotyków, dopalaczy.  W związku ze zbliżającymi się wakacjami podczas spotkania poruszono istotną tematykę wyjazdów poza granice Polski, w tym w szczególności kwestię handlu ludźmi.

 

 opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa