„Świadomy Senior” bezpieczny Senior - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Świadomy Senior” bezpieczny Senior

Data publikacji 06.06.2018

Jak uniknąć niebezpieczeństwa? Co zrobić w sytuacji zagrożenia? Jak nie dać się oszukać? Bezpieczeństwo w ruchu drogowym. To działania podejmowane przez wschowską Policję mające na celu poprawę wiedzy i świadomości seniorów na temat właściwych zachowań w obliczu pojawiających się w życiu codziennym niebezpieczeństw.

Dzielnicowi, policjanci ruchu drogowego,  specjaliści zajmujący się prewencją kryminalną w ciągu roku odwiedzają nie tylko grupy przedszkolne, szkolne, ale również nie zapominają o naszych seniorach. Seniorzy stanowią grupę szczególnie narażoną na działanie osób, których intencje wcale nie są wobec ich otwartości szczere. 

O tym jak uniknąć zagrożeń, na co zwracać szczególną uwagę i nie dać się oszukać debatowano podczas spotkań, które odbyły się w ostatnim czasie na terenie całego powiatu.  W trakcie spotkań po raz kolejny omówiono założenia narzędzia internetowego jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, jak z niego korzystać i w jaki sposób zgłoszenia były i są realizowane.

Bezpieczeństwo seniorów w ruchu drogowym to aspekty poruszane przez specjalistów ruchu drogowego, którzy przypominali o obowiązujących przepisach dotyczących prawidłowego poruszania się po drodze; jak i kiedy stosować elementy odblaskowe; jak sprawność psychofizyczna wpływa na percepcję i możliwość kierowania pojazdem; jak bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym jako rowerzysta, kierowca i pieszy.

O aktywności i owocnej współpracy wschowskiej Policji z grupami seniorów świadczyć może podziękowanie, które zostało przekazane insp. Tomaszowi Kłosowskiemu Komendantowi Powiatowemu Policji we Wschowie przez Zarząd Uniwersytetu III Wieku we Wschowie.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa