Mali goście wschowskiej Policji - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mali goście wschowskiej Policji

Data publikacji 05.06.2018

Wschowską Policję odwiedziła grupa przedszkolaków Z Niepublicznego przedszkola i żłobka „Słoneczko” we Wschowie. Dla większości maluchów była to pierwsza wizyta w siedzibie komendy, obrazująca specyfikę pracy w poszczególnych pionach Policji.

Wschowską jednostkę Policji odwiedziły maluchy ze wschowskiego „Słoneczka”. Dla większości przedszkolaków była to pierwsza wizyta w budynku wschowskiej Policji. Śmiało kroczyły korytarzami Komendy przyglądając się pracy mundurowych w różnych wydziałach. Poprzez stanowisko kierowania, policyjny areszt, a następnie niebieski pokój i gabinet Komendanta Powiatowego Policji we Wschowie. Największą frajdą były policyjny radiowóz i wydobywające się sygnały dźwiękowe, ja również służbowy motocykl i policyjna łódź przygotowane do sezonu letniego.

W międzyczasie dzieci mogły obejrzeć środki przymusu bezpośredniego będące nieodzownym elementem noszonym przez policjantów w trakcie służby. Instruktor strzelectwa pokazał maluchom jednostki prawdziwej broni, która zrobiła duże wrażenie wśród chłopców. W trakcie zwiedzania wschowskiej Policji maluchy śmiało dzieliły się swoją wiedzą na temat zasad bezpieczeństwa, bezpiecznego wypoczynku i zgłoszeń alarmowych.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa