Wpadł z narkotykami. Trafił do aresztu - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł z narkotykami. Trafił do aresztu

Data publikacji 01.06.2018

Kilkanaście gramów amfetaminy, marihuana, zatrzymany 31 - latek to wyniki pracy wschowskich kryminalnych specjalizujących się w zwalczaniu przestępczości narkotykowej. Młody mieszkaniec powiatu wschowskiego na wniosek prokuratury, decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu.

29 maja br. późnym popołudniem wschowscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej na terenie jednej z posesji w powiecie wschowskim zatrzymali młodego mężczyznę mającego ścisły związek z posiadaniem i udzielaniem środków odurzających. 

W trakcie przeszukania mundurowi znaleźli niezbite dowody narkotykowego procederu w postaci kilkunastu gramów amfetaminy, marihuanę oraz krzew konopi. 31 - latek trafił do policyjnego aresztu.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 31 - latkowi pięciu zarzutów za posiadanie i udzielanie środków odurzających. Młody mieszkaniec powiatu wschowskiego narkotykowym procederem zajmował się od maja ubiegłego roku. W trakcie wykonywania czynności wyszło na jaw, że w tym okresie udzielił kilkadziesiąt gramów amfetaminy i kilkadziesiąt gramów marihuany.

Śledztwo prowadzone jest przez Prokuraturę Rejonową we Wschowie i sprawa ma charakter rozwojowy.

Wczoraj (31 maja) sąd na posiedzeniu aresztowym przychylił się do wniosku prokuratury i wobec 31 - latka zastosował środek izolacyjny w postaci 3 miesięcznego aresztu.

 

opr. podkom. Maja  Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa