Promujemy zawód policjanta - klasa mundurowa na strzelnicy - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Promujemy zawód policjanta - klasa mundurowa na strzelnicy

Data publikacji 01.06.2018

W miniony wtorek (29 maja) grupa reprezentująca klasę mundurową Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie odwiedziła strzelnicę w Nowej Soli. Młodzież miała okazję sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie w ramach zawartego porozumienia pomiędzy wschowską Policją a szkołą. Była to kolejna okazja aby młodych ludzi zachęcić do wstąpienia w przyszłości w nasze szeregi.

We wtorek (29 maja) uczniowie klasy mundurowej sławskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych doskonalili swoje umiejętności strzeleckie na nowosolskiej policyjnej strzelnicy. Po okiem instruktora strzelectwa sierż. szt. Arkadiusza Krajewskiego próbowali swoich sił strzelając z trenażera laserowego. Dla większości mundurowych była to pierwsza wizyta na policyjnej strzelnicy. Przeprowadzony trening miał na celu przede wszystkim poddanie indywidulanej analizie technikę oddawania strzału oraz zachowanie podczas celowania. Takie zajęcia niesamowicie uczą. Komputer dokładnie nam pokazuje miejsce strzału jak i ruch prowadzenia broni.

Zajęcia zainicjowane zostały przez Komendanta Powiatowego Policji we Wschowie insp. Tomasz Kłosowskiego w ramach promocji zawodu policjanta oraz zawartego porozumienia o współpracy.

 

opr.podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa