Zbliża się kolejny długi weekend „Boże Ciało 2018” - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zbliża się kolejny długi weekend „Boże Ciało 2018”

Data publikacji 30.05.2018

Przed nami rozpoczyna się kolejny długi weekend. Sprzyjająca aura spowoduje, że część z nas będzie chciała skorzystać z uroków naszych rejonów przyjeziornych. Dla wschowskich policjantów będzie to czas wytężonej pracy. Aby było bezpiecznie wschowscy policjanci, w szczególności ruchu drogowego będą eliminować kierowców, pieszych, rowerzystów bagatelizujących obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Zabezpieczać również będą procesje związane z uroczystościami „Bożego Ciała”.

Przed nami kolejny długi weekend. Dla wschowskich policjantów jest to czas wzmożonych działań. Na drogach powiatu wschowskiego pojawi się więcej patroli. Mundurowi szczególnym monitoringiem obejmą krajową „12-tkę”, drogi powiatowe, gminne. Nie zapominając również o centrum miast, osiedlach,  parkach miejskich, terenach przywodnych eliminując kierowców, którzy w sposób niewłaściwy będą parkować swoje pojazdy.

Wschowska drogówka bacznie przyglądać się będzie zachowaniom wszystkich uczestników ruchu drogowego. Przekraczanie dozwolonych prędkości w szczególności w obszarach zabudowanych, nietrzeźwi kierowcy, nieprawidłowe wyprzedzanie, przechodzenie w miejscach niedozwolonych to zachowania, które najczęściej prowadzą do tragicznych zdarzeń drogowych.

Patrole policyjne czuwać będą nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym szczególnie uwzględniając zachowanie płynności ruchu drogowego podczas zaplanowanych uroczystości kościelnych. .

Podczas zbliżającego się długiego weekend funkcjonariusze zwracać będą uwagę na: wykroczenia popełniane przez kierujących wobec pieszych, stany techniczne pojazdów,  stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci. Uwadze wschowskiej drogówki nie umkną kierowcy motocykli, motorowerów i czterokołowców, mając na uwadze zagrożenia związane z trwającym w pełni sezonem motocyklowym.

Wschowscy policjanci podejmować będą te wszystkie działania w trosce o bezpieczeństwo. Jednakże, ważne jest aby każdy uczestnik ruchu drogowego również pamiętał o swoim bezpieczeństwie zarówno pod kątem przygotowania się do podróży, jak i sprawdzenia,  przygotowania naszego środka lokomocji.


Pamiętajmy, że w każdej sytuacji możemy zwrócić się do policjantów o pomoc.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa