Bezpieczna majówka w powiecie wschowskim - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczna majówka w powiecie wschowskim

Data publikacji 07.05.2018

Miniony, długi weekend majowy na drogach powiatu wschowskiego można uznać za bezpieczny. Mimo sprzyjającej aurze i sporemu ruchowi na naszych drogach nie doszło do żadnego poważnego zdarzenia drogowego. Wschowscy policjanci ruchu drogowego wyeliminowali dwóch piratów drogowych, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli prędkości plus 50 km/h. Mundurowi czuwali nad bezpieczeństwem odwiedzających nas gości podczas sławskiego weekendu „Las Woda & Blues”.

Zintensyfikowane działania wschowskich policjantów, przede wszystkim ruchu drogowego i monitoring dróg całego powiatu wschowskiego spowodowały, że miniony, wyjątkowo długi weekend majowy można uznać za bezpieczny. Na naszych drogach nie doszło do żadnego wypadku drogowego, jedynie do kilku niegroźnie wyglądających kolizji drogowych.

Liczne kontrole spowodowały, że z naszych dróg wyeliminowani zostali nieodpowiedzialni kierowcy, którzy swoim lekkomyślnym zachowaniem stwarzali relane zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Pierwszym kierowcą, który stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące był 34 - letni mieszkanie gminy Wschowa. Mężczyzna z prędkością 103 km/h przejeżdżał przez Nową Wieś (29 kwietnia). Natomiast (1 maja) w Sławie wschowska drogówka zatrzymała do kontroli 27-letniego mieszkańca Wrocławia, który z prędkością 112 km/h pędził w obszarze zabudowanym, ograniczonym do 50 km/h. Tego samego dnia mundurowi z Komisariatu Policji w Sławie zatrzymali do kontroli kierowcę alfy romeo. Powodem był brak zapiętych pasów bezpieczeństwa. Zachowanie 27- latka wzbudziło podejrzenie mundurowych. Użyty narkotester wskazał wynik pozytywny pod kątem substancji psychoaktywnych.

W przypadku pozostałych skontrolowanych kierowców pojawiały się wykroczenia drogowe w postaci: nadmiernej prędkości, niekorzystania z pasów bezpieczeństwa, braku wymaganych dokumentów podczas kontroli, braku aktualnych badań technicznych pojazdów.

Uwadze wschowskich mundurowych nie umknęli również piesi przemierzający ulicami miasta i przesiadujący w parkach miejskich. Najczęściej popełnianymi wykroczeniami było spożywanie alkoholu w miejscu publicznym.

Poza tymi jednostkowymi interwencjami, można uznać majówkę w powiecie wschowskim za bezpieczną biorąc pod uwagę odbywającą się przez ostatnie kilka dni XII Ogólnopolski Festiwal Bluesowy „Las Woda & Blues”, który obejmował swoim zasięgiem teren całej Sławy i zgromadził nad brzegiem Jeziora Sławskiego nie tylko mieszkańcow powiatu wschowskiego, ale w szczególności odwiedzających nasz rejon gości z całej Polski.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa