Debata społeczna w Tarnowie Jeziernym - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Debata społeczna w Tarnowie Jeziernym

Data publikacji 02.05.2018

„Bezpieczeństwo w miejscach publicznych i w miejscu zamieszkania”, „Cyberzagrożenia”, „Przemoc w rodzinie” to priorytetowe obszary poddane sobotniej dyskusji w trakcie debaty społecznej, która odbyła się z mieszkańcami gminy Sława.

Sobotniego popołudnia (28 kwietnia)  w sali wiejskiej w Tarnowie Jeziernym odbyło się spotkanie z mieszkańcami gminy Sława. Wyniki pracy sławskiej jednostki Policji omówił gospodarz spotkania po. Komendant Komisariatu Policji w Sławie asp. szt. Waldemar Dekier. Wnikliwej analizie poddane zostały wszystkie zgłoszenia, które pojawiły się w 2017 roku, zaznaczone na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Głównie były to prędkość, nieprawidłowa infrastruktura drogowa, zła organizacja ruchu, nieprawidłowe parkowanie. Omówiono pojawiające się w bieżącym roku „kliknięcia”.

Bezpieczeństwo w miejscach publicznych i w miejscu zamieszkania, oczekiwania mieszkańców względem Policji stanowiły podstawę  sobotniego spotkania. Poruszono kwestię interwencji publicznych, domowych z uwzględnieniem liczby osób stosujących przemoc wobec, których kierowane były wnioski do prokuratury o wystąpienie do sądu o areszt.  Uwagę poświęcono również działaniom prewencyjnym, profilaktycznym w zakresie przeciwdziałania cyberzagrożeniom.  Nie zabrakło podczas spotkania dzielnicowego realizującego założenia programu „Dzielnicowy bliżej nas”.

Kolejny raz zaprezentowano aplikację „Moja Komenda”, która od momentu powstania jak się okazuje stanowi przydatny mobilny przewodnik po polskich jednostkach Policji.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa