Policjanci zabezpieczyli podejrzany biały proszek - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli podejrzany biały proszek

Data publikacji 02.05.2018

Wschowscy policjanci Wydziału Kryminalnego ustalają czy zabezpieczony w ostatni czasie u dwóch młodych mężczyzn biały proszek jest prawnie zabroniony. Czy materiał znajdujący się w woreczkach foliowych należy do środków odurzających, substancji psychotropowych, czy są to dopalacze.

Pod koniec kwietnia br. wschowscy policjanci Wydziału Prewencji w trakcie wieczornej kontroli w rejonie dworca PKP we Wschowie zauważyli młodego mężczyznę, którego widok zbliżającego się policyjnego radiowozu zaniepokoił. Mundurowi postanowili sprawdzić powód jego nerwowych ruchów. Jak się okazało 27 – letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego miał przy sobie woreczek foliowy, strunowy oraz plastikowy pojemnik z białą substancją. Policjanci zabezpieczyli około 10 gramów białej substancji.

Poniedziałkowej nocy (30 kwietnia) w rejonie jednej ze wschowskich stacji paliw funkcjonariusze zwrócili uwagę na grupę osób siedzących w samochodzie. W trakcie przejazdy policyjnego radiowozu kierowca zaczął zachowywać się nienaturalnie, był niespokojny. Przypuszczenia mundurowych po raz kolejny potwierdziły się.  19 - latek nerwowo chował i zapinał torbę biodrową, którą przypiętą miał przy pasie. Jak się okazało funkcjonariusze znaleźli przy nim woreczek strunowy z zawartością suszu roślinnego oraz dwa woreczki foliowe z białą substancją.

Substancje zostały zabezpieczone i przesłane do ekspertyzy mającej określić czy są to środki odurzające, substancje psychotropowe, czy substancje psychoaktywne - dopalacze.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa