KASKADOWY pomiar prędkości - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KASKADOWY pomiar prędkości

Data publikacji 16.04.2018

W poniedziałek (16 kwietnia) na terenie całego województwa lubuskiego prowadzone są działania „Kaskada”. Liczne patrole policyjne umiejscowione w konkretnych miejscach przede wszystkim mierzą prędkości nadjeżdżających pojazdów, w szczególności w obszarze zabudowanym. Trzeźwość kierowców, stany techniczne aut, pasy bezpieczeństwa również nie umykają uwadze mundurowych.

Sprzyjająca aura i dobre warunki na drogach skłaniają ku licznym podróżom. Panujące warunki atmosferyczne powodują większe natężenie ruchu na drogach, a tym samym mocniejsze wciskanie pedału gazu przez kierowców. Poniedziałkowe działania profilaktyczno - kontrolne „KASKADOWY pomiar prędkości” mają na celu eliminowanie z ruchu w pierwszej kolejności piratów drogowych, jak również kierujących popełniających pozostałe wykroczenia, które przyczyniają się do powstania zdarzeń drogowych. Oczy mundurowych skierowane są na tych, którzy poruszają się po drogach brawurowo i niebezpiecznie. Kierujących przekraczających dozwoloną prędkość, w szczególności w obszarze zabudowanym.

Celem działań jest również uświadomienie kierowcom jak groźne w skutkach może być lekceważenie przepisów ruchu drogowego.
Wschowscy policjanci ruchu drogowego wsparci zostali przy dzisiejszych działaniach mundurowymi, którzy na co dzień walczą z piractwem drogowym z ramienia KWP w Gorzowie Wlkp.

 

opr.

podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa