Poznaj pracę swoich rodziców - wizyta przedszkolaków - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poznaj pracę swoich rodziców - wizyta przedszkolaków

Data publikacji 04.04.2018

W minionym tygodniu wschowską Policję odwiedziła grupa „Motylków” ze wschowskiego „Słonecznego Przedszkola” w ramach zajęć mających na celu poznanie zawodu rodzica.

Poznaj pracę swoich rodziców” to hasło przewodnie grupy przedszkolnej, która odwiedziła naszą Komendę w minionym tygodniu.  Tym razem swoje miejsce pracy przedstawili asp. szt. Piotr Grycz Zastępca Naczelnika Prewencji wschowskiej Policji oraz sierż. szt. Wioletta Kruszkowska-Grycz z Wydziału Kryminalnego, nasze policyjne małżeństwo.

 Grupa „Motylków” w trakcie wizyty zapoznała się z pracą oficera dyżurnego, dzieląc się z nami wiedzą na temat znajomości numerów alarmowych, zasad bezpieczeństwa w sytuacjach zagrożenia, jak również algorytmu postępowania.

Najmłodsi mieli okazję przejść przez kraty policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Na parkingu Komendy czekała na nich kolejna atrakcja, a mianowicie każdy z maluchów mógł zasiąść za kółkiem policyjnego radiowozu.  

Podczas wizyty nie zabrakło prelekcji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, sposobów bezpiecznego poruszania się na drodze. Omówiono również plusy noszenia elementów odblaskowych.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska