„Świadomy Senior” - bezpieczny Senior - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Świadomy Senior” - bezpieczny Senior

Data publikacji 04.04.2018

Jak nie paść ofiarą oszustów, naciągaczy, jak zabezpieczyć mieszkanie oraz jak skutecznie poprawić swoje bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania? - to tematy przewodnie spotkania z seniorami i członkami Centrum Integracji Społecznej we Wschowie.

Jednym z głównych zadań Policji jest zapewnienie bezpiecznego i spokojnego życia osobom starszym.  Organizowane cyklicznie spotkania przez wschowską Policję mają na celu zwrócenie uwagi seniorów na zagrożenia, które czyhają na nich ze strony oszustów. Mundurowi podczas spotkania, które odbyło się w Domu Dziennego Pobytu we Wschowie przybliżyli metody, którymi posługują się naciągacze. Tematami przodującymi były oszustwa „na wnuczka”, „policjanta”, „pracownika opieki społecznej”.  Wschowscy mundurowi przypominali również o prawidłowym zabezpieczeniu mieszkań, domów, przedmiotów wartościowych. Poruszono kwestię bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania. Omówione zostały zasady działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, opierając je na realnych przykładach.

„Świadomy Senior”- bezpieczny Senior również w ruchu drogowym. To kolejne zagadnienie, które zostało omówione w trakcie spotkania. Jak korzystać z przejść dla pieszych, jakich zachowań należy unikać, czego nie należy robić? O tym z uczestnikami spotkania rozmawiał specjalista ruchu drogowego wschowskiej Policji.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska