„Wielkanoc 2018”- było bezpiecznie w powiecie wschowskim - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Wielkanoc 2018”- było bezpiecznie w powiecie wschowskim

Data publikacji 03.04.2018

Trwające od minionego piątku działania „Wielkanoc 2018” odniosły oczekiwane efekty. W powiecie wschowskim nie odnotowano poważnych zdarzeń drogowych, jak również pod kątem kryminalnym było bezpiecznie. Liczne patrole policji, w szczególności ruchu drogowego oddziaływały prewencyjnie. Niesforni kierowcy, łamiący przepisy drogowe nie mogli liczyć na ulgi ze strony mundurowych. Tak było w przypadku mieszkańca Gorzowa Wielkopolskiego, który w centrum Sławy na „50-tce” pędził 112 km/h.

Święta Wielkanocne to dla wielu Polaków czas wyjazdów na rodzinne spotkania bądź kilkudniowy wypoczynek od codziennego zgiełku. Dla  mundurowych to czas wytężonej pracy - a wszystko po to, by zapewnić bezpieczeństwo podróżującym. Policjanci, przede wszystkim ruchu drogowego monitorowali wszystkie drogi w powiecie wschowskim. Już w piątek (30 marca) w godzinach popołudniowych wschowska drogówka zatrzymała do kontroli  21- letniego mieszkańca Gorzowa Wielkopolskiego, który ulicami Sławy pędził z prędkością 112 km/h na obowiązującym ograniczeniu do 50 km/h. Stracił prawo jazdy, a na jego koncie pojawiło się 10 punktów karnych.

W wyniku pomiarów pozostali kierowcy przekraczali prędkości w granicach od 20 - 40km/h. Uwadze wschowskich mundurowych nie umknął 23 - letniego mieszkańca Głogowa, który nie posiadał w ogóle uprawnień do kierowania. W poniedziałek (2 kwietnia) w godzinach nocnych patrol prewencji uwagę zwrócił na osobowego volkswagena za kierownicą, którego siedział 19 - letni mieszkaniec Polkowic. Badanie trzeźwości wykazało prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie. Jak się okazało 19 - latek uprawnienia nabył zaledwie 4 miesiące temu.

W trakcie minionego świątecznego weekendu policjanci Wydziału Prewencji podejmowali interwencje w stosunku do osób spożywających alkohol w miejscu publicznym.

Śmiało można stwierdzić, że świąteczny weekend w powiecie wschowskim był spokojny i bezpieczny.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska