Bądźmy ostrożni na drodze! - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bądźmy ostrożni na drodze!

Data publikacji 27.02.2018

Podejmowane przez policjantów ruchu drogowego działania prewencyjne „Trzeźwy Kierowca”, „Prędkość”, „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, a w minioną niedzielę działania kaskadowe, pozwalają na wyeliminowanie z naszych dróg lekkomyślnych kierowców, którzy świadomie łamią przepisy i tym samym narażają pozostałych uczestników ruchu drogowego. Dzisiaj policjanci ruchu drogowego szczególną uwagę poświęcają pojazdom ciężarowym i busom w ramach akcji „Bus and Truck”.

Wschowscy policjanci ruchu drogowego prowadzą intensywne kontrole wszystkich dróg w powiecie wschowskim. Uczestniczą w szeregu akcji mających związek z badaniami trzeźwości kierowców, z pomiarami prędkości nadjeżdżających pojazdów, w szczególności poruszających się w obszarach zabudowanych.  W wyniku przeprowadzonych działań kaskadowych w minioną niedzielę (25 lutego) prawo jazdy stracił 30-letni mieszkaniec gminy Sława, który w obszarze zabudowanym pędził ponad 100 km/h na obowiązującym ograniczeniu do 50 km/h. Pozostali kierowcy przekraczali prędkości w granicach 20-40 km/h.

Z najpoważniejszymi skutkami niezachowania podstawowych zasad bezpieczeństwa spotkała się dzisiaj 48-letnia mieszkanka Zbarzewa, której auto dachowało w przydrożnym rowie w okolicach Osowej Sieni. Kobieta została przetransportowana do leszczyńskiego szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności w jakich doszło do tego zdarzenia drogowego.

Od wczesnych godzin rannych (27 lutego) policjanci ruchu drogowego wschowskiej Policji prowadzą na terenie powiatu wschowskiego wzmożone kontrole busów, ciężarówek w ramach działań „Bus & Truck”.  W trakcie tych działań szczególnie kontrolowane są autokary, busy, samochody ciężarowe. Wschowska drogówka sprawdzać będzie przestrzeganie przez kierujących przepisów ruchu, w szczególności trzeźwość kierowców. Pod lupę wezmą stan techniczny pojazdów, uprawnienia do kierowania, dokumentację przewozową oraz zapisy tachografów.

Działania potrwają do późnych godzin wieczornych.

 

 

opr. podkom. Maja Piwowarska