Oddaj krew!- kolejna zbiórka krwi pod wschowską Policją - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Oddaj krew!- kolejna zbiórka krwi pod wschowską Policją

Data publikacji 21.02.2018

100 litrów krwi na 100 - lecie Odzyskania Niepodległej POLSKI! To wyzwanie nie tylko wschowskiej Policji, ale również mieszkańców powiatu wschowskiego, którzy aktywnie włączają się w ten jak szczytny cel. Wszystko po to, aby w tym roku, w setny jubileusz wolnej Polski uzbierać 100 litrów krwi. Wczoraj (20 lutego) odbyła się już druga zbiórka krwi. W sumie zebranych mamy ponad 26 litrów krwi. 21 marca br. o godz. 9.00 w I Zespole Szkół we Wschowie odbędzie się kolejny etap.

Idea jest jedna, jak podkreślił Komendant Powiatowy Policji we Wschowie insp. Tomasz Kłosowski:

„Na przypadający setny Jubileusz Odzyskania przez Polskę Niepodległości mundurowi wspólnie z mieszkańcami powiatu wschowskiego chcą podziękować bohaterom, którzy walczyli o naszą wolności, przelewali niejednokrotnie swoją krew, a nawet ginęli wraz ze swoimi rodzinami.

Nam przyszło żyć w bezpiecznym czasie, w wolnym i niepodległym kraju. Dziękując minionym pokoleniom, które żyły walcząc dla nas, przelewały krew za naszą wolność postanowiliśmy przekazać 100 litrów naszej wspólnej krwi osobom potrzebującym

Wszystkich, którzy chcą pomagać w ratowaniu zdrowia i życia zapraszamy na kolejną zbiórkę 21 marca 2018 roku (środa) o godz. 9.00 do I Zespołu Szkół we Wschowie, gdzie pojawi się ekipa zielonogórskiego Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa podczas Turnieju o Puchar Przechodni Komendanta Powiatowego Policji „Nie rozrabiam-gram!” w I Dzień wiosny.

Dziękujemy wszystkim osobom, które odwiedziły Mobilny Punkt Poboru Krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze. Wczoraj (20 lutego) oddaliśmy 11.250 litrów krwi!

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa