Z 2,5 promilami pojechał po hot-doga - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z 2,5 promilami pojechał po hot-doga

Data publikacji 12.02.2018

Ponad 2,5 promila alkoholu miał 53-latek, który przyjechał w nocy (11 lutego) na jedną ze wschowskich stacji paliw po hot-doga. Kierowca i pasażer zaczęli awanturować się, co spowodowało interwencję wschowskich mundurowych. Powodem awantury były promile i hot-dogi. Policja dziękuje anonimowemu rozmówcy za czujność.

W niedzielę późnym wieczorem (11 lutego) oficer dyżurny wschowskiej  policji odebrał zgłoszenie, że na jedną ze wschowskich stacji paliw przyjechało dwóch mężczyzn. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie ich zachowanie, które wzbudziło duże wątpliwości co do trzeźwości, przede wszystkim kierowcy. Mężczyźni zaczęli przekrzykiwać się i awanturować. Swoim zachowaniem wzbudzili niepokój osób będących w tym samym czasie na stacji paliw.  

Dyżurny wschowskiej Policji po otrzymaniu zgłoszenia skierował patrol interwencyjny. Widok policjantów nie uspokoił mężczyzn, wręcz ich rozjuszył. 

W wyniku podjętych czynności okazało się, że kierowca toyoty 53-latek miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Początkowo nie przyznawał się do jazdy na „podwójnym gazie”, a na stacji znaleźli się, bo byli głodni. Jednak zapis monitoringu był wystarczającym dowodem w sprawie. W trakcie sprawdzeń w policyjnym systemie okazało się, że 53-latek nie posiadał uprawnień do kierowania. Pojazd został zabezpieczony na parkingu. Teraz 53 - latkiem zajmie się sąd.

 Policja dziękuje anonimowemu rozmówcy za czujność.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa