Debata społeczna w Szlichtyngowej - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Debata społeczna w Szlichtyngowej

Data publikacji 07.02.2018

„Bezpieczeństwo w miejscach publicznych i w miejscu zamieszkania” to priorytetowy obszar poddany wczorajszej dyskusji podczas debaty społecznej, która odbyła się z mieszkańcami gminy Szlichtyngowa.

Wczorajszego popołudnia (06 lutego) w sali miejskiej w Szlichtyngowej odbyło się spotkanie z mieszkańcami gminy Szlichtyngowa. Wyniki pracy wschowskiej jednostki Policji, ze szczególnym uwzględnieniem terenu gminy Szlichtyngowa omówił gospodarz spotkania Komendant Powiatowy Policji we Wschowie insp. Tomasz Kłosowski. Wnikliwej analizie poddane zostały wszystkie zgłoszenia, które pojawiły się w 2017 roku, zaznaczone na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Głównie były to prędkość, nieprawidłowa infrastruktura drogowa, spożywanie alkoholu, nieprawidłowe parkowanie.

Bezpieczeństwo w miejscach publicznych i w miejscu zamieszkania, oczekiwania mieszkańców względem Policji stanowiły podstawę wczorajszego spotkania. Poruszono kwestię interwencji publicznych, domowych z uwzględnieniem liczby osób stosujących przemoc wobec, których kierowane były wnioski do prokuratury o wystąpienie do sądu o areszt.  Uwagę poświęcono również działaniom prewencyjnym, profilaktycznym, których realizacja nie byłaby możliwa bez wsparcia lokalnych władz samorządowych.  Nie zabrakło podczas spotkania dzielnicowego oraz kierownika Posterunku Policji w Szlichtyngowej, których obecność na terenie gminy Szlichtyngowa oraz pomoc była bardzo mocno akcentowana.

Kolejny raz zaprezentowano aplikację „Moja Komenda”, która od momentu powstania jak się okazuje stanowi przydatny mobilny przewodnik po polskich jednostkach Policji.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa