Areszt za kradzież auta z terenu plebanii - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za kradzież auta z terenu plebanii

Data publikacji 07.02.2018

Wschowscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w godzinach wieczornych, 23 stycznia br. dokonali zuchwałej kradzieży pojazdu z terenu jednej ze wschowskich plebanii. Auto warte 20 tys. złotych opuściło teren parkingu probostwa w trakcie wieczornego nabożeństwa. We wtorek (30 stycznia) decyzją sądu 24 - latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Jego 27- letni kompan za ukrywanie skradzionego pojazdu dostał dozór policyjny.

Do zdarzenia doszło 23 stycznia br. w godzinach wieczornych. W trakcie nabożeństwa wieczornego z terenu parkingu jednej ze wschowskich plebanii  zniknęło warte 20 tys. złotych auto. Z ustaleń wynikało, że pojazd zaparkowany  na tyłach probostwa.

Zaangażowani w sprawę wschowscy kryminalni ustalili, że pojazd opuścił teren powiatu wschowskiego tego samego wieczoru. Dalsze poczynione przez mundurowych  w sprawie kroki pozwoliły na ustalenie i zatrzymanie 24 – letniego mieszkańca powiatu zielonogórskiego. Mężczyzna został zatrzymany (29 stycznia) przez wschowskich operacyjnych pod Zieloną Górą i trafił do policyjnego aresztu. W trakcie intensywnych działań poszukiwawczych za skradzionym autem funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego ustalili personalia kompana 24 - latka. W trakcie wykonywania czynności dochodzeniowo - śledczych na jednej z posesji pod Zieloną Górą, w garażu odnaleziono skradziony pojazd. W ukryciu auta pomocny okazał się 27- letni mieszkaniec gminy Sulechów. Pojazd został odzyskany i trafił do prawowitego właściciela.

W miniony wtorek (30 stycznia) Sąd Rejonowy we Wschowie przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej we Wschowie i zastosował wobec 24 - latka środek zapobiegawczy w postaci 3 -  miesięcznego aresztu. Natomiast wobec 27 –latka (06 lutego) zastosowano dozór policyjny.

Powyższe przestępstwa zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa