Zakupy w internecie? Uważaj na oszustów! - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zakupy w internecie? Uważaj na oszustów!

Data publikacji 30.11.2017

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia, codziennie nawarstwiające się obowiązki powodują, że część z nas skorzysta z internetowej formy zakupów, która pozwala na szybkie i wygodne doręczenie przesyłki pod wskazany adres. Pamiętajmy jednak, że nie wszyscy sprzedawcy mają wobec nas szczere intencje. Tak było w przypadku ostatnich zgłoszonych, nieudanych zakupów telefonu komórkowego i dwóch konsoli do gier. Kupujący utracili prawie 5 tys. złotych.

Zakupy przez internet stają się niemal codziennością. Każdy z nas niejednokrotnie skorzystał z takiej formy zakupów. Musimy jednak pamiętać, że nie wszyscy sprzedający mają wobec nas szczere zamiary. Tak było w przypadku  38 - letniego mieszkańca Wschowy, który w listopadzie br. znalazł na jednym z portali internetowych telefon komórkowy, który postanowił kupić w systemie ratalnym. Wszedł w kontakt ze sprzedającym i zapłacił za towar ponad 2 tys. złotych. Jak się okazało telefon nie została wysłany,  kontakt ze sprzedającym urwał się, a pozostały do spłaty raty.

W tym samym czasie 32 - letni mieszkaniec Wschowy w niemalże taki sam sposób kupił w sklepie internetowym dwie konsole do gier. W momencie kiedy na koncie sprzedawcy pojawiła się wpłata ponad 2 tys. złotych, kontakt z nim automatycznie urwał się.

Nie są to jednostkowe przypadki „nieudanych zakupów” w sieci. Dlatego też pamiętajmy, aby przed podjęciem ostatecznej decyzją o zakupie: - rozsądnie wybrać przedmiot, nie łapać tzw. okazji, dokładnie obejrzeć zamieszczone zdjęcia,  wybrać solidnego sprzedawcę.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa