Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo” - kolejne działania wschowskiej drogówki

Data publikacji 28.11.2017

Bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego to priorytety pracy policjantów, w szczególności ruchu drogowego, którzy dzisiaj (28 listopada) ruszyli z kolejnymi działaniami „Twoje światła - twoje bezpieczeństwo”. Akcja ukierunkowana jest w pierwszej kolejności na prawidłowe oświetlenie pojazdów, jak również na widoczność pieszych w imię zasady „widzieć i być widocznym”.

Zmieniające się warunki atmosferyczne, okres jesienno - zimowy nie sprzyjają zarówno kierowcom, jak i pieszym. Aby uświadomić wszystkim uczestnikom ruchu drogowego jak istotna jest ich widoczność policjanci ruszyli z kolejnymi już działaniami prewencyjnymi „Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo”. Mundurowi uwagę skupiać się będą przede wszystkim na oświetleniu pojazdów. Eliminowane z naszych dróg będą auta mające wady techniczne w oświetleniu bądź jego funkcjonowaniu i przeznaczeniu.

Prawidłowe działanie świateł ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego o czym przekonywać będą niesfornych kierowców wschowscy mundurowi. Policjanci eliminować będą z naszych dróg pojazdy wadliwe technicznie, bądź nie mające aktualnych badań technicznych.

Stacje diagnostyczne zrzeszone pod patronatem Instytutu Transportu Drogowego  oraz w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów, które biorą udział w kampanii „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” na terenie województwa lubuskiego to:

- DAN - TRANS - Gorzów Wlkp. ul. Zielona 33-34, tel. 889- 978-301,

- MASZOŃSKI Logistics Sp. z o.o. – Sulęcin ul. Lipowa 27, tel. 506-777-160,

- BIEDRZYCCY OSKP – Gorzów Wlkp. ul. Piłkarska 19, tel. 601- 622- 242,

- warsztat samochodowy Śmiejan Sławomir – Gubin ul. Lubelska 18, tel. 501- 171- 735.

W wyżej wymienionych punktach będzie możliwość przeprowadzenia bezpłatnie sprawdzeń prawidłowości oświetlenia pojazdów w dniach 2, 9 i 16 grudnia br.

W ramach akcji „ Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo”, która zintensyfikowana będzie do 17 grudnia br. policjanci pod lupę wezmą również niechronionych uczestników ruchu drogowego. Reagować będą na pieszych bagatelizujących obowiązek noszenia elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym od zmierzchu do świtu. Uzmysławiać im będą potrzebę ich noszenia i propagować zasadę „widzieć i być widocznym” w relacjach pieszy - pojazd.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa