Policjanci ze Szlichtyngowej otrzymali „AlkoBlow” - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ze Szlichtyngowej otrzymali „AlkoBlow”

Data publikacji 23.11.2017

Policjanci z Posterunku Policji w Szlichtyngowej otrzymali nowe urządzenie do badania stanu trzeźwości „AlcoBlow”. Posłuży on do eliminowania z dróg pijanych kierowców. Urządzenie nabył Urząd Miasta i Gminy Szlichtyngowa. Wczoraj (22 listopada) Burmistrz Szlichtyngowej p. Elżbieta Rahnefeld oficjalnie przekazała „AlcoBlow” na ręce Komendanta Powiatowego Policji we Wschowie insp. Tomasza Kłosowskiego.

Wczoraj (22 listopada) Komendant Powiatowy Policji we Wschowie insp. Tomasz Kłosowski wspólnie z Kierownikiem Posterunku Policji w Szlichtyngowej asp. szt. Pawłem Ciesielskim odebrali z rąk p. Elżbiety Rahnefled Burmistrz Szlichtyngowej urządzenie do badania stanu trzeźwości „AlcoBlow”.

 „AlcoBlow” jest szybkim i prostym w obsłudze bezkontaktowym (pomiar bez ustnika) wskaźnikiem obecności lub nieobecności alkoholu w wydychanym powietrzu. Jeśli policjant podczas kontroli stwierdzi za pomocą „AlcoBlow”, że kierowca jest pod wpływem alkoholu konieczne będzie zbadanie go na innym urządzeniu, które zmierzy ilość alkoholu w jego organizmie i posłuży za dowód w sprawie.

Jeden cykl pomiarowy urządzenia zajmuje około 15 sekund w związku z czym policjant ma możliwość sprawdzenia w krótkim czasie dużej ilości kierujących.

Jest to kolejne urządzenie wykorzystywane przez funkcjonariuszy w walce z tak poważnym zagrożeniem na drogach jak pijani kierujący.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa